Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

ارز ۴۲۰۰ تومانی دست تولیدکنندگان دارو را برای صادرات بسته است/ «تی‌‌تک» راه حل مشکل قاچاق دارو

تاریخ ارسال نوشته: 30 ژانویه 2021

دبیر انجمن داروسازان تهران با بیان این‌که ارز ۴۲۰۰ تومانی دست تولیدکنندگان دارو را برای صادرات دارو بسته است، گفت: با استفاده از سامانه «تی‌‌تک» از قاچاق معکوس دارو جلوگیری می‌‌شود.

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران، به نقل باشگاه خبرنگاران پویا، دکتر محمدرضا دری دبیر انجمن داروسازان تهران، با بیان این‌‌که سامانه «تی‌‌تک» با هدف کنترل اصالت، مصرف و جلوگیری از قاچاق معکوس دارو به کشورهای همسایه ایجاد شد، اظهار کرد: سامانه تی‌‌تک، سامانه بسیار خوبی است زیرا می‌‌تواند آمار مصرف دارو را به مسئولان ارائه کند تا سیاستگذاران بتوانند با برنامه‌‌ریزی بر اساس میزان مصرف واقعی دارو، مشکلات موجود در حوزه دارو را حل کنند.

دکتر دری درباره اطلاعات قابل ثبت در این سامانه تصریح کرد: سامانه تی‌‌تک داروخانه را مکلف به این می‌‌کند که هویت بیمار را چک بکند و با ثبت شماره ملی و اطلاعات بیمار، میزان مصرف دارو را مشخص می‌‌کند؛ از سوی دیگر نسخه و نام پزشکی که دارو را تجویز کرده نیز در این سامانه ثبت می‌‌شود بنابراین تمام اطلاعاتی که یک مصرف کننده واقعی دارو دارد در این سامانه ثبت و از قاچاق معکوس دارو جلوگیری می‌‌شود.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از سامانه تی‌‌تک برای جلوگیری از هدررفت منابع ارزی و قاچاق دارو خاطرنشان کرد: استفاده از این سامانه مشروط به این است که زیرساخت‌‌های اینترنتی فراهم باشد زیرا هرگونه اختلال در شبکه اینترنت، سامانه تی‌‌تک و درنتیجه خدمت‌‌رسانی به بیماران را دچار مشکل می‌‌کند.

دبیر انجمن داروسازان تهران ضمن اعلام مخالفت با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به تولید و واردات دارو تأکید کرد: در صورتی که ارز دارو واقعی شود و سوبسید به سازمان‌‌های بیمه‌‌گر تخصیص یابد، تولیدکننده نیز سود می‌‌کند زیرا زمینه صادرات بسیاری از داروها بهتر از قبل فراهم می‌‌شود.

وی ادامه داد: ارز ۴۲۰۰ تومانی دست تولیدکننده‌‌های دارو را برای صادرات دارو بسته است. از سوی دیگر تخصیص این ارز به صنعت دارو، فسادبرانگیز است و باعث قاچاق معکوس داروها به کشورهایی مانند کشورهای همجوار می‌‌شود.

هیچ نظری وجود ندارد

مطالب تصادفی

بار اجرای نسخ الکترونیک تنها روی دوش داروخانه‌هاست

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ دکتر بهمن صبور نائب رییس...

به دیدارتان خواهیم آمد…

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران،داروسازان همواره یکی از ستون‌های اصلی نظام سلامت ایران بوده‌اند، چه در حوزه صنعت...

تصویب تعرفه خدمات دارویی داروسازان در داروخانه‌ها

[vc_row][vc_column][vc_column_text]    به نقل از نشریه درمان یاب، دکتر محمدرضا دری دبیر انجمن داروسازان تهران، با اشاره به تصویب طرح...

داروسازان جزء اولویت تزریق واکسن کرونا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]دکتر علی تاجرنیا معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی کشور، در گفت و گو با روابط عمومی انجمن...