Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
رییس انجمن داروسازان تهران در نامه ای خطاب به رییس سازمان غذا و دارو:

اعتراض به عدم توزیع ماسک به قیمت مصوب/دخالت سازمان های غیر مرتبط

تاریخ ارسال نوشته: 30 جولای 2020

دکتر سید حمید خوئی رئیس انجمن داروسازان تهران در نامه‌‌ای به رئیس سازمان غذا و دارو نوشت:گروه هایی از سازمان تعزیرات و ستاد خبری وزارت صمت بدون حضور نمایندگان سازمان غذا و دارو یا معاونت های غذا و دارو اقدام به بازرسی از داروخانه های شهر تهران نمودند.

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران، در نامه دکتر سید حمید خوئی رییس انجمن داروسازان تهران خطاب به دکتر محمدرضا شانه‌ساز آمده است:« پیرو نامه شماره  ۳۹۷۲/۷/الف۹۹ مورخ ۹۹/۰۴/۳۰ به استحضار می‌رساند که در تاریخ ۹۹/۰۵/۰۷ گروه هایی از سازمان تعزیرات و ستاد خبری وزارت صمت  بدون حضور نمایندگان سازمان غذا و دارو یا معاونت های غذا و دارو اقدام به بازرسی از داروخانه های شهر تهران نموده و به اعتراض همکاران نیز وقعی ننهاده‌اند.

  به نظر می‌رسد که اراده و سیاستی بر آن است که داروخانه ها را از گردونه توزیع اقلام سلامت محور بویژه ماسک خارج کند تا شرایط عرضه آزادانه و خارج از کنترل آنها به قیمت های دلخواه در فروشگاه ها و سوپر مارکت ها فراهم گردد.

واقعاً معلوم نیست که در شرایطی که کمترین نظارتی بر عرضه و کیفیت ماسک هایی که در فضاهای خارج از داروخانه به فروش می رسند وجود ندارد چرا و به چه مجوزی وزارت صمت به جای تامین ماسک مورد نیاز مردم و تامین مواد لازم برای تولید آن،بازرسی از داروخانه ها را در دستور کار خود قرار داده است.

و چرا سازمان تعزیرات بدون حضور نمایندگان وزرات بهداشت اقدام به بازرسی از داروخانه هایی می‌نماید که از یک سو  هیچ ماسکی با قیمت های مصوبه دولتی دریافت نمی‌کنند و از سوی دیگر در رسانه ها بعنوان مراکز تامین کالاهای سلامت محور معرفی می‌شوند و مردم به این مراکز سوق داده می‌شوند.بطوریکه متاسفانه در هفته‌های اخیر موارد متعددی از تعرض مراجعین به داروخانه ها به همکاران داروساز و پرسنل داروخانه به علت موجود نبودن کالاهای مورد نیازشان گزارش شده است.

لذا مجدداً از آن مقام محترم استدعا دارد که از ادامه روند تعرض مادی و معنوی به حریم داروخانه و حرمت همکاران داروساز ممانعت بعمل آورده و دستور فرمائید که زمان و تعداد ماسک های توزیع شده در داروخانه‌ها بطور شفاف به مردم اطلاع رسانی گردد.

هیچ نظری وجود ندارد

مطالب تصادفی

بررسی آیین نامه جدید تاسیس داروخانه ها با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و جمعی از صاحب نظران

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران به نقل از خانه ملت، موضوع آیین نامه جدید تاسیس داروخانه ها در...

بررسی آئین نامه جدید تاسیس داروخانه‌ها در مجلس

[vc_row][vc_column][vc_column_text] به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران، به نقل از سپید با توجه به مباحث درگرفته و اعتراضات و انتقاداتی...

نشست مجمع عمومی نمایندگان انجمن داروسازان برگزار شد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران، مجمع عمومی نمایندگان داروسازان ایران با موضوع بررسی به مباحث اخیر داروسازان و...

نشست مشترک سازمان امور مالیاتی با اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان تهران برگزار شد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران؛ علی رستم‌پور در ابتدای این جلسه اشاره کرد: داروسازان باید آیین نامه اجرایی...