Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
مدیر کل امور دارو سازمان غذا و دارو اعلام کرد:

فاز نخست توزیع واکسن آنفلوانزا از اول مهرماه

تاریخ ارسال نوشته: 11 سپتامبر 2020

مدیر کل امور دارو سازمان غذا و دارو اظهار داشت: امروزه تعداد ۲/۵میلیون واکسن آنفلوانزا در خانه‌های بهداشت برای افراد پرخطر و بیمارانی که پرونده دارند، به صورت رایگان توزیع و در همان محل تزریق خواهد شد.

image_pdfimage_print

دکتر سید حیدر محمدی مدیر کل امور دارو سازمان غذا و دارو در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی انجمن داروسازان تهران تصریح کرد: توزیع واکسن نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و تنها ۲/۵ میلیون آن در خانه‌های بهداشت برای بیماران (سرطان،دیابت، قلب و عروق، کودکان زیر ۵ سال، زنان باردار و…) و کادر بهداشت و درمان به صورت رایگان با احراز هویت و ثبت کد ملی توزیع و تزریق خواهد شد.

وی ادامه داد: اولویت ما در درجه ی اول تزریق این واکسن برای بیماران پر خطر است و برای دیگر افراد در حال حاضر برنامه ریزی خاصی نداریم.

دکتر محمدی با بیان این مطلب که واکسن ِآنفلوانزا با بیماری کرونا کاملا متفاوت است،گفت: هویت ویروس آنفلوانزا با ویروس کرونا متفاوت است و تزریق واکسن صرفا جهت پیشگیری بیمار از ویروس آنفلوانزا است و هیچ تاثیری بر بهبود بیماران مبتلا به کرونا ندارد.

مدیر  کل امور دارو سازمان غذا و دارو با بیان اینکه از اول مهرماه واکسن آنفلوانزا در داروخانه‌های سراسر کشور توزیع می‌شود، تصریح کرد: توزیع واکسن در داروخانه‌ها تنها برای افراد بالای ۶۵ سال با احراز هویت و ثبت کد ملی به قیمت حدود ۴۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی افزود: بعد از توزیع واکسن در داروخانه‌ها طبق یافته‌ها و میزان تقاضا تصمیمات دیگری جهت تزریق گروه‌های دیگر اتخاذ می‌شود.

دکتر محمدی اشاره کرد:در صورت استقبال کم از واکسن آنفلوانزا؛ تزریق آن برای تمام گروه‌ها آزاد می شود.

مدیر کل امور دارو سازمان غذا و دارو تصریح کرد: طبق تصمیمات اخذ شده در صورت افزایش میزان تقاضا واکسن آنفلوانزا مجبور به واردات آن با ارز نیمایی هستیم که در این حال قیمت هم افزایش خواهد یافت‌.

 دکتر محمدی با بیان این مطلب تنها داروخانه‌های واجد شرایط مجاز به تزریق واکسن هستند،گفت:داروخانه‌هایی که توان تزریق در محل و شرایط مکانی مناسبی داشته باشند ( در صورتی که زمانبر نباشد)می‌توانند تزریق واکسن را انجام دهند.

 

هیچ نظری وجود ندارد

مطالب تصادفی

بررسی آیین نامه جدید تاسیس داروخانه ها با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و جمعی از صاحب نظران

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران به نقل از خانه ملت، موضوع آیین نامه جدید تاسیس داروخانه ها در...

بررسی آئین نامه جدید تاسیس داروخانه‌ها در مجلس

[vc_row][vc_column][vc_column_text] به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران، به نقل از سپید با توجه به مباحث درگرفته و اعتراضات و انتقاداتی...

نشست مجمع عمومی نمایندگان انجمن داروسازان برگزار شد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران، مجمع عمومی نمایندگان داروسازان ایران با موضوع بررسی به مباحث اخیر داروسازان و...

نشست مشترک سازمان امور مالیاتی با اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان تهران برگزار شد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران؛ علی رستم‌پور در ابتدای این جلسه اشاره کرد: داروسازان باید آیین نامه اجرایی...