Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

کارگروه حل اختلاف

image_pdfimage_print

کارگروه حل اختلاف انجمن داروسازان تهران

 

بروز اختلاف مالی در حوزه ی کسب و کار داروخانه در بین داروسازان اجتناب ناپذیر است در این چند سال اخیر انجمن داروسازان تهران کوشیده است این اختلافات را خارج از حوزه ی قضایی بین همکاران داروساز، با روش ساز و کارهای خود حل و فصل کند.

کمیسیون حل اختلاف از دیگر خدمات انجمن داروسازان تهران است که به منظور حل اختلافات مالی (در حوزه کسب وکار داروخانه) میان داروسازان تشکیل شده است و در نهایت به عنوان حَکم؛ حُکم درست را صادر می کند.

کمسیون حل اختلاف در موارد زیر با مشورت دیگر اعضای خود در خصوص موضوع مطرح شده رسیدگی و رای لازم را صادر می کند.

اختلاف مالی بین دو موسس

اختلاف مالی بین مسئول فنی و موسس در خصوص مطالبات خود

در این راستا کمیسیون حل اختلاف انجمن در صورت صلاحدید با دعوت هر دو طرف و با استناد به سند و مدارک طرفین و رسیدگی و پیگیری های لازم درصدد احقاق حقوقی قدم بر می دارد.

در این چند سال اخیر انجمن داروسازان با ابتکار جدیدی دایر بر منع دستگاه های قضایی و جلوگیری از پرداخت هزینه های گزاف مانند حق الوکاله برای اقامه دعوا تلاش کرده است، تا داروسازان با عقد قرارداد به عنوان خرید خدمتی با کمترین هزینه بتوانند مشکلات مالی خود به واسطه‌ی  کمیسیون حل اختلاف انجمن داروسازان تهران حل و فصل نماید.

این در حالی است که داروسازان با اعلام طرح موضوع در کمیسیون توانسته اند مشکلات مالی با رقم های بالایی را حل و فصل نمایند.

شایان ذکر است داروسازان باید هر ساله قرارداد خرید خدمتی خود( فی مابین یکدیگر) را یک ماه قبل از اتمام قرارداد، با امضای انجمن داروسازان تهران برای یکسال دیگر تمدید نمایند.

به طوریکه در صورت عدم تمدید قرارداد خرید خدمتی، انجمن داروسازان تهران به هیج عنوان در مشکلات مالی ورود پیدا نمی کنند.

 و از آنجا که اصحاب دعوی خود بیشتر و بهتر به حقوق واقعی خود واقفند، اگر کمیسیون حل اختلاف آنها را به سازش تشویق نماید صاحب حق از حق خود استفاده نموده و دعوی نیز به نحو مطلوبی خاتمه خواهد یافت.