Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
معاون غذا و دارو ارومیه خبر داد:

الكل تقلبي با نام تجاري پارس الكل باعث كوري و مرگ می شود/ محلولهاي ضدعفوني كننده فقط از داروخانه ها تهیه شود+عکس

تاریخ ارسال نوشته: 27 مارس 2020

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در خصوص الکل تقلبی با نام تجاري پارس الكل توضیحاتی ارائه داد.

image_pdfimage_print

دکتر جلال غفار زاده، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری انجمن داروسازان تهران ( آیفا تهران ) در خصوص نوعی الکل تقلبی توضیحاتی ارائه داد.

وی گفت: بنا به گزارشات موثق واصله، الكل تقلبي با نام تجاري پارس الكل به عنوان اتانول ٩٦ درجه در سطح عرضه پخش گرديده است كه برابر نظريه آنالیز آزمايشگاه كنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی متانول خالص با درجه ۹۷/۱ بوده كه نه تنها خاصيت ضدعفوني كنندگي ندارد بلکه با جذب از راه پوست باعث كوري و مرگ گرديده و بسيار سمي و خطرناك ميباشد.

دکتر غفار زاده اظهار داشت: از همه شهروندان و هم میهنان عزيز تقاضا ميشود جهت حفظ سلامت و ايمني خود از هرگونه خريد و مصرف محصول مذكور اكيداً خودداري نموده و در صورت مشاهده محصول مذكور در سطح مراكز فروش نسبت به اطلاع رساني از طريق شماره تلفن ۱۹۰ اقدام نمايند تا از سوي كارشناسان معاونت های غذا و دارو  نسبت به جمع آوري از سطح عرضه  اقدام گردد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ارومیه  افزود: ضمنا با توجه به شرايط بحراني ناشي از اپيدمي ويروس كرونا در سطح كشور و عرضه انواع محصولات تقلبي و غيرمجاز به عنوان ضدعفوني كننده در سطح مراكز عرضه، بدينوسيله از كليه  شهروندان غزيز تقاضا ميگردد محلولهاي ضدعفوني كننده را صرفا از داروخانه تهيه فرمايند و از هرگونه خريد اينگونه محصولات از ساير مراكز و فروشگاهها اكيدا خودداري نمايند. خاطر نشان مي سازد طبق مقررات سازمان غذا و دارو عرضه اينگونه محصولات فقط در داروخانه مجاز ميباشد.

انتهای پیام/ن

هیچ نظری وجود ندارد

مطالب تصادفی

آیین نامه استاندارد سازی تابلو

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اطلاعیه[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

لیست شرکتهای پخش دارویی

[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]اطلاعات-شرکتهای-پخش-سراسری-[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

لیست داروهای otc و بیمارستانی

[vc_row][vc_column][vc_column_text] لینک داروهای otc  و  بیمارستانی IDL Shahrivar [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]