Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
دبیر انجمن داروسازان تهران اعلام کرد:

ماسک ۱۳۰۰ تومانی در داروخانه‌ها / افزایش قیمت‌ها و بحران اقتصادی داروسازان

تاریخ ارسال نوشته: 7 نوامبر 2020

دبیر انجمن داروسازان تهران از توزیع ماسک ۱۳۰۰ تومانی در داروخانه‌ها خبر داد و در عین حال ضمن انتقاد از عدم ارائه تسهیلات کرونایی به داروخانه‌ها، گفت: در حال حاضر با توجه به تغییرات آشکار قیمتی در تامین داروی مردم در داروخانه‌ها ، بحران اقتصادی در داروخانه‌ها وجود دارد.

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا دری دبیر انجمن داروسازان تهران در خصوص وضعیت توزیع ماسک ۱۳۰۰ تومانی در داروخانه‌ها ، گفت: در حال حاضر وضعیت توزیع ماسک ۱۳۰۰ تومانی به داروخانه‌ها  بسیار بهتر شده است.

وی افزود: در حال حاضر دو سه شرکت، این ماسک‌ها را در اختیار داروخانه‌ها  قرار می‌دهند. عوامل توزیع آن نسبتا خوب شده، فراگیرتر شده و وضعیت توزیع ماسک از شرایط قبلی درآمده است. ماسک‌های صنعتی ۱۳۰۰ تومان در داروخانه‌ها  موجود است و فعلا مشکلی ندارد.

دکتر دری درباره وضعیت پرداخت مطالبات داروخانه‌ها و وضعیت اقتصادی داروخانه‌ها،گفت: با پیگیری‌های انجمن داروسازان و در جلساتی که پیگیری آن را با بیمه‌ها و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی داشتیم، خوشبختانه وضعیت مطالبات بهتر شده است؛ به طوری که میزان بدهی ها از آن فاصله هشت یا ۹ ماهه به پنج الی شش ماه کاهش یافته است.

چالش اقتصادی داروخانه‌ها

دکتر دری ادامه داد: البته در حال حاضر چالشی که وجود دارد، این است که داروخانه‌ها  به دلیل تغییر قیمتی که در داروها وجود دارد، به شدت نیازمند افزایش سرمایه هستند تا بتوانند همان خدمات قبلی را ارائه کنند. زمانیکه داروها گران می‌شوند، نیاز به افزایش سرمایه برای تامین مجدد آن‌ها دارید. در حال حاضر بحران اقتصادی با توجه به تغییرات آشکار قیمتی، درباره تامین داروی مردم است تا مردم بتوانند خدمات مورد نیازشان را از داروخانه‌ها  دریافت کنند.این موضوع در حال حاضر مهمترین چالش ما در داروخانه‌ها  است.

دبیر انجمن داروسازان تهران افزود: از آنجایی که قیمت داروها مرتبا در حال افزایش است، باعث می شود که داروخانه برای تامین داروها نیازمند افزایش سرمایه داشته باشد. داروخانه‌ها  داروهایشان را با قیمت نازل می فروشند، اما برای تامین مجدد آن ها باید با قیمت گران تر و حتی در برخی موارد تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت، بخرند که این موضوع چالش نیاز به سرمایه را برای داروخانه‌ها  ایجاد کرده است.

 دکتر دری در ادامه ضمن انتقاد از عدم‌ ارائه تسهیلات بانکی مرتبط با کرونا به داروخانه‌ها ، گفت: نمی دانم ستاد کرونا بر اساس چه اصلی داروخانه‌ها  را از شمول اینکه بتوانند در اخذ وام شرکت داشته باشند و از بانک ها بابت مشکلاتی که برای داروخانه‌ها  در دوران کرونا و در حوزه ارائه خدمات، کم و کاستی های دارو و… پیش آمده، تسهیلات دریافت کنند، خارج کرده است.

وی افزود: بارها داروخانه‌ها  با ما تماس گرفتند که نمی توانند هیچ تسهیلاتی را به عنوان کمکی در دوران کرونا از بانک ها دریافت کنند و این موضوع جای بحث دارد. داروخانه‌ها  از تسهیلات کرونایی خارج شدند که یک آسیب جدی است‌. اگر داروخانه می خواست که از طریق این تسهیلات و کمک های بانکی هزینه هایش را تامین و بحث کمبود سرمایه را جبران کند، اما نمی توانند هیچ تسهیلاتی از ستاد کرونا دریافت کنند.

هیچ نظری وجود ندارد

مطالب تصادفی

آیین نامه استاندارد سازی تابلو

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اطلاعیه[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

لیست شرکتهای پخش دارویی

[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]اطلاعات-شرکتهای-پخش-سراسری-[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

لیست داروهای otc و بیمارستانی

[vc_row][vc_column][vc_column_text] لینک داروهای otc  و  بیمارستانی IDL Shahrivar [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]