Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
رئیس سازمان غذا و دارو در دیدار با نمایندگان مجلس:

مسئولین غیر مرتبط داروخانه ها را تحت فشار نگذارند/ داروخانه سالم ترین گروه و صنوف پزشکی است

تاریخ ارسال نوشته: 14 فوریه 2020

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: دیوان عدالت اداری به داروسازان عنایت ندارند و درخواست داریم پیکر نحیف و ضعیف داروخانه ها را دست کاری نکنید.

image_pdfimage_print

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری انجمن داروسازان تهران ( آیفا تهران )،دکتر محمدرضا شانه ساز، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در جلسه ای که ظهر دیروز ۲۴ بهمن ماه به همت انجمن داروسازان تهران با تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد گفت: دشمن همیشه سعی براین داشته تا با تحریم های دارویی مردم کشورمان را اذیت کند و هم اکنون هم از لحاظ دارویی در نوک حمله آمریکا و دشمنان خارجی هستیم ولی خوشبختانه با همت داروسازان این اتفاق نیفتاده است و مردم دسترسی آسانی به دارو دارند و قیمت دارو هم بسیار مناسب است و گرانترین داروها را هم با مناسب ترین قیمت عرضه می کنیم.

وی اظهار داشت: ۹۷ درصد داروها که در کشور تولید می شوند و ۳ درصد دارویی که وارد می شود جالب است بدانید که فقط یک قلم از این داروهای وارداتی ارزبری برابر با ۷/۱۰ یک قلم داروی تولید داخل است یعنی اگر به این سبک تولید داشته باشیم کل درآمدهای نفتی ما کفاف پول داروی ما را نمی داد.

دکتر شانه ساز ادامه داد: کشور ما امروزه به توانمندی های بسیار خوبی در زمینه دارو رسیده است به صورتی که هر داروی جدید در دنیا ارائه شود ما در کمترین زمان ممکن در کشور تولید خواهیم کرد و این ادعای بسیار بزرگی است که در کمترین حوزه ای اتفاق می افتد.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: داروسازانی که این اتفاقات بسیار خوب را در کشور به نتیجه رسانده اند متاسفانه در بخش خدمات دیده نشده یعنی داروخانه به عنوان یک بنگاه اقتصادی همیشه مورد اتهام بخش های غیر مرتبط وغیر کارشناسی بوده ولی در بازرسی های هدفمند سازمان های قضایی مشخص شده که پایین ترین تخلف را در گروه و صنوف پزشکی دارند که بعد از این بازرسی ها تقدیر از داروخانه ها به عمل آمد.

وی گفت: بنده از اصرار دیوان عدالت اداری در تحت فشار گذاشتن داروخانه ها نگرانم، امروزه داروخانه ها در بدترین شرایط اقتصادی قرار دادند و بدون منت به مردم در حوزه سلامت با بیشترین فشارهای وارده خدمت رسانی می کنند که وظیفه ما و مسئولین است که حوزه سلامت و به خصوص داروخانه ها را حمایت نماییم.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: هم اکنون داروخانه ها از بیمه ها و به خصوص بیمه سلامت چندین ماه طلب دارند چرا باید مسئولین غیر مرتبط  داروخانه ها را تحت فشار بگذارند و تعرفه حق فنی را باطل نمایند! این حکم بسیار اشتباه است و درخواست داریم با تصمیم مناسب این حکم را دیوان محترم عدالت اداری لغو نماید.

دکتر شانه ساز گفت: در سند جامع داروخانه ها که چندی پیش توسط سازمان غذا و دارو ابلاغ شده بنابر این است که داروخانه ها از محل فروش دارو درآمدشان زیاد نباشد در عوض از محل ارائه خدمات اقتصادشان پررنگ شود که متاسفانه دیوان عدالت اداری دست به نقطه ای گذاشته که داروخانه ها مجبور به کالا فروشی شوند و صد صدر صد خلاف سیاست های سازمان جهانی بهداشت عمل نمایند.

وی ادامه داد: دیوان عدالت اداری به داروسازان عنایت ندارند و درخواست داریم پیکر نحیف و ضعیف داروخانه ها را دست کاری نکنید، داروسازان در داروخانه ها با آرامش و زیر فشار های غیر کارشناسی سازمان های غیر مرتبط فعالیت مناسبی دارند و باید قدر این صنف را بدانیم.

رئیس سازمان غذا و دارو در پایان گفت: دیوان عدالت اداری ما را وارد باتلاق می کند، از نمایندگان مجلس هم خواستاریم پیگیری مناسبی داشته باشند تا خدمات دارویی در داروخانه ها با تدبیر مناسب به نتیجه خوبی برسد.

 

انتهای پیام/ن

هیچ نظری وجود ندارد

مطالب تصادفی

۳۰ تا ۴۰ درصد نسخه ها کاغذی است. ارفاق سازمان تامین اجتماعی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]روابط عمومی انجمن داروسازان تهران به نقل از خبرگزاری مهر، به روند نسخه نویسی الکترونیک در کشور اشاره کرد و...

پرسنل داروخانه‌ها هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده اند

[vc_row][vc_column][vc_column_text]دکتر بهمن صبور نائب رییس انجمن داروسازان تهران در در نشست روز داروساز، با اشاره به جانباختن 25 داروساز در کشور...