Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

نشست مشترک کمیسیون های ماده بیست معاونت غذا و داروی سه دانشگاه با حضور معاونت غذا داروی وزارت بهداشت برگزار شد

تاریخ ارسال نوشته: 16 فوریه 2021

جلسه ای با هدف ارتقا کیفیت ارایه خدمات دارویی و پیگیری برخی تلخفات رویداد در ماه های اخیر در مورخ 25 بهمن ماه با حضور ریاست سازمان غذا و دارو، نمایندگان انجمن داروسازان شعبه تهران و معاونت سه دانشگاه برگزار شد.

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی انجمن داروسازان تهران، پیرو پیگیری‌های انجام شده توسط همکاران داروساز، انجمن داروسازان استان تهران، اعضای کمیسیون ماده ۲۰ و سه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان تهران، نشست مشترکی در راستای مشکلات پیش آمده به دلیل دخالت‌های افراد و برخی شرکت‌های فاقد صلاحیت در امور پزشکی در ارایه خدمات دارویی که بر پایه وب سرویس و Delivery است؛ تصمیاتی اتخاذ شد.

همچنین، مقرر گردید، جهت افزایش کیفیت ارایه خدمات دارویی، ارتقای سلامت جامعه و پیگیری تخلفات ذکر شده تدوین آیین نامه‌ و مقرارت  پیشنهادی با همکاری انجمن داروسازان تهران، سازمان غذا و دارو و معاونت های غذا و دارو استان تهران در زمینه ارایه خدمات دارو بر پایه ی وب و با همکاری داروخانه‌های موجود وتحت نظارت مسولین فنی به جهت افزایش سطح دسترسی، پیشگیری از شیوع ایپدمی موجود، ممانعت از کاهش کیفیت خدمات دارویی و جلوگیری از به خطر افتادن جان بیماران با ممانعتاز دخالت‌های نا به جای افراد فاقد صلاحیت صورت پذیرد.

علاوه بر آن، مقرر گردید جهت برخورد با متخلفین در قالب داروخانه‌ها و موسسات غیرمجاز در این بازه‌ی زمانی که با تخلف از قانون به سلامت مردم آسیب رسانده اند؛ اقدامات بازدارنده‌ای از طریق مصوبات کمیسیون ماده ۲۰ به ( داروخانه‌ها )ابلاغ گردد.

گفتنی است معاونت بازرسی و نظارت سازمان غذا و دارو از طریق مراجع حقوقی پیگیر تخلفات شرکت‌های حقوقی(‌فاقد صلاحیت در ارایه خدمات دارویی) است.

هیچ نظری وجود ندارد

مطالب تصادفی

۳۰ تا ۴۰ درصد نسخه ها کاغذی است. ارفاق سازمان تامین اجتماعی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]روابط عمومی انجمن داروسازان تهران به نقل از خبرگزاری مهر، به روند نسخه نویسی الکترونیک در کشور اشاره کرد و...

پرسنل داروخانه‌ها هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده اند

[vc_row][vc_column][vc_column_text]دکتر بهمن صبور نائب رییس انجمن داروسازان تهران در در نشست روز داروساز، با اشاره به جانباختن 25 داروساز در کشور...