Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
رییس بسیج اصناف اعلام کرد:

۲۵۹ کارگاه تولید ماسک در سراسر کشور/ تجهیز داروخانه‌ها اولویت اول بسیج اصناف

تاریخ ارسال نوشته: 5 آگوست 2020

رئیس بسیج اصناف کشور، با بیان این مطلب که امروزه 259 کارگاه تولید ماسک در سراسر کشور فعالیت می کنند، اظهار داشت: در ابتدای بحران کرونا کارگاه های کوچک و بزرگ و همچنین گروه‌های جهادی همگی در راستای تولید ماسک قدم برداشتند.

image_pdfimage_print

دکتر غلامرضا حسن‌پور رئیس بسیج اصناف کشور، در گفت‌وگو با روابط عمومی انجمن داروسازان تهران، با اشاره به اینکه سازمان بسیج اصناف کشور هر زمان شاهد .خلاء در کشور شود، ورود پیدا می‌کند، اظهار داشت: سازمان بسیج اصناف در همان ابتدای بحران کرونا برای حل مشکل مردم و همیاری با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قدم در راه تولید ماسک با قیمت مصوب برداشته است و تمام خیاط‌های تولیدی‌ها، اتحادیه‌های پوشاک، کارخانه‌های بزرگ و کوچک را در این امر مهم بسیج کرد.

وی با بیان اینکه افزایش تقاضای ماسک در روزهای ابتدایی بحران کرونا موجب کمبود آن در کشور شد، گفت: سازمان بسیج اصناف کشور، در هفته‌ی اول اسفند ماه ماسک‌های پارچه‌ای را تولید کرد و به مرور زمان توانست به سمت تولید ماسک سه لایه پزشکی رود، که خوشبختانه مورد پسند بازار، مردم و داروخانه‌ها قرار گرفت.

دکتر حسن‌پور تصریح کرد: امروزه خوشبختانه با سازمان‌دهی و مدیریت صورت گرفته از سوی بسیج اصناف در ۱۷ استان کشور ۲۵۹ کارگاه تولیدی بزرگ جهت تولید ماسک تاسیس شد.

رئیس بسیج اصناف کشور در رابطه با اینکه امروزه ۲ شرکت مهم تولید کننده مواد اولیه ماسک در کشور داریم، گفت: با توجه به کمبود مواد اولیه برخی سرمایه گذاران بزرگ، قدم در راه تولید مواد اولیه برداشته‌اند، که امید است تا هفته‌ی آینده اخبار خوبی در این خصوص داشته باشیم، تا بتوان با اطمینان کامل تمام استان‌های کشور را پوشش داده شود.

دکتر حسن‌پور اعلام کرد: ارسال حدود ۱ میلیون ماسک به استان‌های وضعیت قرمز( مانند خوزستان) از سوی بسیح اصناف صورت گرفت،  همچنین شهرهای کوچک مانند ایلام و چالوس تعداد ۲۰۰ هزار عدد ماسک از سوی تهران تامین شد.

رئیس بسیج اصناف کشور اشاره کرد: باتوجه به مدیریت و نظارت سازمان بسیج اصناف، خوشبختانه به تازگی کارگاه‌های تولید ماسک در شهرهای ایلام و چالوس هم تاسیس شد.

وی با بیان اینکه در صورت تامین پارچه می‌توان کارگاه های بزرگی در شهرهای مختلف کشور ایجاد کرد، گفت: تاسیس کارگاه‌های تولیدی در استان‌های مختلف می‌تواند به راحتی ماسک مورد نیاز هموطنان خود را تامین کند.

 رئیس بسیج اصناف کشور، در خصوص اینکه قیمت ماسک‌های تولیدی به سراسر کشور یکسان است، اظهار داشت: قیمت ماسک سه لایه اس ام اس نیمه صنعتی پزشکی، درب کارخانه ۱۲۶۰ تومان، پخش کننده ۱۳۶۵ تومان و مصرف کننده ۱۵۰۰ تومان است که این قیمت به صورت مصوب در سراسر کشور یکسان است.

فروش ماسک به صورت اینترنتی

دکتر حسن‌پور، با بیان این مطلب که از ۱۲ تیرماه ارسال ماسک از طریق اداره پست به قیمت مصوب برای مردم ارسال می‌شود، گفت: امروزه شهروندان در سراسر کشور با خرید اینترنتی از طریق سایت به آدرس WWW.bamask.ir   سه بسته ماسک۵۰ تایی به قیمت ۱۵۰۰ تومان( بدون هزینه ایاب و ذهاب) دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: سازمان بسیج اصناف در تلاش است، با شروع فروش اینترنتی میزان تولیدات خود را برای ارایه هر چه بهتر  به مردم شریف ایران افزایش دهد،

رئیس بسیج اصناف کشور، خرید غیر حضوری به صورت اینترنتی را راحت‌ترین و بهترین روش فروش ماسک دانست و اظهار داشت: در صورت عدم دسترسی به اینترنت شهروندان می‌توانند، با مراجعه به داروخانه اقلام کالای سلامت محور( ماسک ) را دریافت کنند.

وی در خصوص اینکه امروزه انجمن داروسازان تهران با همکاری بسیح اصناف توانسته بخشی از  نیاز داروخانههای کشور را تامین کند، گفت: سازمان بسیج اصناف بالغ بر ۲ میلیون ماسک با قیمت مصوب جهت تامین داروخانه‌های استان تهران به انجمن داروسازان تحویل داده است، که انجمن با نظارت و مدیریت خود توانسته ماسک مورد نیاز داروخانه‌ها را تامین کند.

دکتر غلامرضا حسن‌پور، تصریح کرد: امید است انجمن داروسازان ایران پیرو مذاکره حضوری، به عنوان متولی بتواند تعداد ماسک مورد نیاز استان‌های کشور را اعلام کند تا بسیج اصناف با همکاری و مدیریت انجمن ایران به راحتی ماسک استان‌های دیگر را تامین کند.

رئیس بسیج اصناف کشور،اشاره کرد:  امروزه سازمان بسیج اصناف با مشکل کمبود مواد اولیه از جمله( کش و پارچه) دست پنجه نرم می‌کند.

وی در رابطه با اینکه معاون صنایع وزات صمت تنها متولی تولید ماسک تمام صنعتی در کشور است، اظهار داشت: تامین ماسک مراکز درمانی اولویت اول وزارت صمت است، که طبق ادعای آنها روزانه ۶میلیون ماسک تولید می‌شود؛ که بعد از مراکز درمانی داروخانه‌ها مورد هدف است که تا به امروز بسیح اصناف در خصوص نحوه ی توزیع آنها هیچ اطلاعی ندارد. 

دکتر حسن‌پور، با تاکید بر اینکه بسیج اصناف وظیفه‌ی هدایت و رهبری ماسک از تولید تا توزیع را دارد، گفت: مکان‌های عمومی از جمله مترو، اتوبوس رانی‌ها، فروش اینترنتی، داروخانه‌ها و در آخر فروشگاه های زنجیره ای از دیگر مراکز توزیع ماسک توسط بسیج اصناف به شمار می رود .

تجهیز داروخانه‌ها اولویت اول بسیج اصناف

رئیس بسیج اصناف کشور، با تاکید بر اینکه تجهیز داروخانه از دیگر اهداف مهم سازمان بسیج اصناف به شمار می‌رود، گفت: توزیع ماسک در دیگر مراکز به غیر از داروخانه مانند فروشگاه‌های زنجیره ای باید با شروط لازم  و با قیمت مصوب صورت گیرد.

وی بیان کرد:  بسیج در اتاق اصناف اتحادیه صنفی با تیم‌های بازرسی خود نظارت دقیقی بر فروش و عرضه ماسک در فروشگاه‌های زنجیره ای دارد و با مراکز متخلف که ماسک را بالاتر از قیمت مصوب به فروش می رساند برخورد صنفی دارند هر چند در هر صنفی افراد متخلف وجود دارد.

دکتر حسن‌پور تصریح کرد: امروزه قرار است مواد اولیه در داخل کشور تولید شود، به همین دلیل  باید تنها  نگرانی بسیج باید جلوگیری از افزایش قیمت ماسک و قطع شدن دست دلالان باشد.

رئیس بسیج اصناف کشور، ضمن اشاره به اینکه جهت امید و انگیزه به مردم باید شورای رسانه‌ای مشترک تشکیل شود، اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت صمت و سازمان بسیج اصناف همگی باید در ستاد خود، شورای رسانه‌ای مشترک داشته باشند، تا بتوانند به عنوان بخشی از حاکمیت حرف یکسان بگویند.

وی ادامه داد: امروزه متاسفانه وزارت خانه‌ها با تکذیب و زیر سوال بردن نامه‌های یکدیگر به نوعی التهاب در کشور ایجاد کرده‌اند، در صورتی که باید همگی با تدبیر و مدیریت خود جهت امید و روحیه به مردم کشور حرف واحد بزنند و این هماهنگی تنها در رسانه نمود پیدا می‌کند.

دکتر حسن‌پور، در پایان خاطر نشان کرد: از ابتدای شروع بحران کرونا، سپاه پاسداران در راس بسیج، اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی همگی در راستای مبارزه با ویروس کرونا متحد شدند و با تولید و حمایت خود؛ کالاهای سلامت محور( ماسک)  را تامین کرده اند، همچنین بخش‌ها و تولید کنندگان خصوصی از ابتدا تاکنون کارگاه‌های خود را سرپا نگه داشته‌اند.

 

 

 

 

هیچ نظری وجود ندارد

مطالب تصادفی

۳۰ تا ۴۰ درصد نسخه ها کاغذی است. ارفاق سازمان تامین اجتماعی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]روابط عمومی انجمن داروسازان تهران به نقل از خبرگزاری مهر، به روند نسخه نویسی الکترونیک در کشور اشاره کرد و...

پرسنل داروخانه‌ها هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده اند

[vc_row][vc_column][vc_column_text]دکتر بهمن صبور نائب رییس انجمن داروسازان تهران در در نشست روز داروساز، با اشاره به جانباختن 25 داروساز در کشور...